הסכמי ממון

הסכם ממון

הסכם ממון הינו הסכם בין בני זוג, בין נשואים ובין לאו, המבקשים להסדיר ביניהם את חלוקת הרכוש שלהם באופן שונה מהחלוקה המוסדרת על פי חוק.

אז למי מתאים הסכם ממון?

הסכם ממון מתאים לאנשים שמגיעים לחיי הזוגיות, לנישואים או לחיים משותפים, עם רכוש כלשהוא והם מבקשים להותיר את הרכוש על שמו וחזקתו של מי מהם.

הסכם הממון יקבל ביטוי בעת הפרידה או בעת פקיעת הנישואין והוא מבטיח כי כל הקשור ברכוש ופרותיו, שצבר מי מהצדדים טרם הנישואין או טרם החיים המשותפים יישארו ברשותו ובבעלותו.

הסכם הממון יבטיח לכם כי בן הזוג השני לא יוכל לדרוש את הרכוש שהוסדר בהסכם הממון שהרי הסכמי הממון מקבלים תוקף של פסק דין על ידי בית המשפט והם ברי תוקף לכל דבר ועניין ואפילו ברי תוקף בבית הדין הרבני במקרה שהסמכות לדון ברכוש נתונה לבית הדין.

הסכם הממון יכלול את הרכוש שנצבר עד למועד עריכתו ויכול שיכלול גם את הרכוש שייצבר במהלך הנישואין או החיים המשותפים ואת אופן החלוקה של הרכוש המשותף שנצבר. כך לדוגמא הסכם ממון יכול לכלול גם מקרה בו נרכש נכס במהלך החיים המשותפים מהכספים של אחד מבני הזוג והוא יהיה שייך לבן הזוג שרכש אותו בלבד כל עוד הנושא הוסדר בהסכם הממון.

אנשים סוברים כי רק אנשים בעלי ממון רב עורכים הסכם ממון אולם בשנים האחרונות הסכם הממון הפך לפופולארי מאוד גם לאנשים אשר להם בית אחד או רכב אחד וכד' והם אינם מעוניינים לשתף בו את בן הזוג המיועד. מקרים נוספים ניתן לראות אצל בני זוג שהתגרשו הנמצאים במערכת זוגית חדשה והם מבקשים להסדיר את נושא הדירה שברשותם או כל נכס/מיטלטלין אחר  שברשותם כדי שיישאר בבעלותם הבלעדית. בהסכם הממון ניתן אף להסדיר את כל נושא עזיבתו של בן הזוג את הדירה ברגע פקיעת מערכת היחסים. כך לדוגמא במקרה בו קבעתם כי בן הזוג החדש יתגורר איתכם בדירתכם ניתן יהיה לקבוע בהסכם הממון כי במקרה של פקיעת הנישואין/יחסים, בן הזוג יחויב לעזוב את ביתכם בתוך מספר ימים.

חשוב לזכור!!! ישנה חשיבות גדולה לאשר את הסכם הממון בבית המשפט לענייני משפחה כדי לתת להסכם תוקף של פסק דין, יש לשלם אגרה ולהגיע לדיון אחד בפני שופט אשר יקריא לכם את ההסכם ויוודא כי אתם מבינים את משמעות ההסכם, תוכנו ותוצאותיו וכי חתמתם עליו מרצונכם החופשי ללא כל כפיה.

עו"ד אלה רודניק

עו"ד אלה רודניק

מה הצעתך לרוכשי דירה מקבלן?

לא לבטל, לעדכן

עו"ד אלה רודניק מתייחסת ליוזמת משרד המשפטים לביטול רשיון תיווך מקרקעין

אל תחלמו, תגשימו!

משפט המהווה מוטו עבור משרד עורכי דין רודניק-פרל עוזיאל, הן ברמה האישית והן ברמה המקצועית.

 

עו"ד אלה רודניק ועו"ד ליטל פרל עוזיאל

עו"ד אלה רודניק

בעלת משרד עורכי דין בתחום המקרקעין.​

Anat Banai‎
Anat Banai‎
קרא עוד
אלה רודניק מקצועית מאד, זריזה ויעילה ותמיד טובת הלקוח לנגד עיניה. אלה ייצגה אותי במכירת ובקניית דירה, תהליך ארוך ומייגע כשלעצמו, וכל זאת במקצועיות מעוררת התפעלות. עשר דרגות מעל כולם. שאפו ❤
Anna Shoshanov
Anna Shoshanov
קרא עוד
אלופת עולם, פותרת כל דבר, מסדרת ומטפלת והכל ביעילות ומקצועיות. מומלצת בחום.
Vladimir Comarnitskii‎
Vladimir Comarnitskii‎
קרא עוד
מקצוענית אמיתית! עו"ד מספר 1
Sarit Shyndel
Sarit Shyndel
קרא עוד
מקצועית,בעלת ידע נרחב בכל מה שקשור בנדל"ן ומיסוי תותחית על,עורכת דין מספר 1!
Dina Cohanim‎
Dina Cohanim‎
קרא עוד
מקצועית אדיבה עם נסיון רב בעריכת דין נדל״ן ירושות ועוד
הקודם
הבא
Sharon Bukchin

קורונה לא תעצור את האחת והיחידה אלה רודניק מלנסוע במיוחד לבתים של לקוחותיה ולפנק במתנה איכותית לחג. כל הכבוד! תודה רבה על הטירחה ועל המתנה 🙏🏼❤️
ממליצה בחום על משרד עו״ד רודניק פרל עוזיאל למי שמחפש מקצועניות והגינות בתחום המקרקעין.
חג שמח ובריא ושנזכה תמיד לחגוג 🍷🦋😍

Sharon Bukchin

5/5
Roi Rint

תודה לעורכת דין מספר אחת בארץ שאף פעם לא שוכחת !
חג פסח כשר ושמח לכולם

Roi Rint

5/5
Eliran Rahamim

תודה רבה לעו"ד אלה רודניק על המקצועיות והפתרונות שלך כרגיל, ותודה לעו"ד מעיין צברי על הליווי והמקצועיות.

Eliran Rahamim

5/5

לשיחת יעוץ

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

רודניק פרל עוזיאל משרד עורכי דין‏

לשיחת יעוץ

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם